SPRAWY W TOKU

1. Zabójstwo w Grajewie

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi G….

 

2. Czerpanie korzyści z nierządu i obrót środkami odurzającymi

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko 9 osobom….

 

3. Podpalenia

Prokuratura Rejonowa w Łomży nadzoruje śledztwo przeciwko 8 podejrzanym….

 

4. Oszustwa

Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko 2 mieszkańcom Poznania…

1. Zabójstwo w Grajewie

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi G. podejrzanemu o dokonanie w nocy z 27 na 28.12.2013 w Grajewie zabójstwa Marcina D. Z ustaleń śledztwa wynika, że do zabójstwa doszło w czasie spotkania towarzyskiego w domu podejrzanego. Podejrzany Marcin G. lat 30 działając w zamiarze pozbawienia życia Marcina D. zadał mu kilka uderzeń młotkiem do mięsa w głowę i przy użyciu ostrego narzędzia dokonał ran ciętych szyi i potylicy, po czym zadał mu cios nożem w okolice serca przebijając ciało na wylot. Obok noża wbił w ciało Marcina D. drewniany kołek. Zwłoki przykrył ceratą. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży, Zamiejscowy Wydział Karny w Grajewie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

 

2. Czerpanie korzyści z nierządu i obrót środkami odurzającymi

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko 9 osobom podejrzanym o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu czerpanie korzyści z cudzego nierządu, posiadanie, udzielanie i obrót środkami odurzającymi (marihuaną, amfetaminą, haszyszem, mefebronem i metanabolem). W skład grupy wchodziło 6 mężczyzn i 3 kobiety. Grupą kierowały 2 osoby odbywające karę pozbawienia wolności (jedna z tych osób – karę pozbawienia wolności za czerpanie korzyści z nierządu). Grupa prowadziła działalność w formie agencji towarzyskiej w Łomży i werbowała do uprawiania nierządu kobiety różnej narodowości. Na wniosek prokuratora 4 osoby podejrzane zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

 

3. Podpalenia

Prokuratura Rejonowa w Łomży nadzoruje śledztwo przeciwko 8 podejrzanym o dokonywanie w latach od 2006 do 2013 na terenie Zbójna i gminy Nowogród zniszczenia mienia w wyniku podpaleń między innymi budynków gospodarczych, pustostanów, stodół, ściółek leśnych i domków letniskowych. Podczas prowadzonych przesłuchań podejrzani przyznali się do popełnienia większości zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Wzięli również udział w eksperymentach procesowych mających na celu weryfikację złożonych przez nich wyjaśnień. Wobec 7 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczeń majątkowych. w stosunku do Daniela K. odstąpiono od stosowania środka zapobiegawczego, ponieważ jest on tymczasowo aresztowany w innej sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Rejonową w Łomży. Podejrzanymi w sprawie są mężczyźni w wieku od 29 do 39 lat.

 

4. Oszustwa

Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko 2 mieszkańcom Poznania, którzy na terenie Łomży i Poznania dokonywali oszustw na tak zwanego wnuczka. Z ustaleń śledztwa wynika, że ofiarami oszustów Łukasza Z. i Mateusza Z. były osoby starsze. Dotychczas podejrzanemu Łukaszowi Z. przedstawiono 5 zarzutów oszustwa o łącznej wartości 52000 zł. Podejrzanemu Mateuszowi Z. 1 zarzut oszustwa na terenie Poznania i wyłudzenie 33000 zł oraz dwa usiłowania oszustwa na terenie Łomży i próby uzyskania w ten sposób kwot 25000 i 19000 zł. Podejrzany Łukasz Z. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Wobec Mateusza Z. są prowadzone czynności procesowe.