RZECZNIK PRASOWY INFORMUJE O SPRAWACH W TOKU

Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa. 

Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa w dniu 7 listopada 2014 r. w Łomży Bogusława O. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu zabójstwa 21-letniemu Adamowi Krzysztofowi W. Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Bogusława O. zadał mu 3 uderzenia nożem w okolice klatki piersiowej i podbrzusza. Spowodowane obrażenia m. in. w postaci przebicia komory prawej serca doprowadziły do zgonu Bogusława O. Podejrzany na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Łomży w dniu 10 listopada na okres 3 miesięcy.

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo przejęte w dniu 24 października 2014 r. z Prokuratury Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem przeciwko Łukaszowi D. i Michałowi B. Podejrzanemu Łukaszowi D. zarzuca się popełnienie w dniu 25 lipca 2014 r. w klubie Vegas w Wys. Maz. rozboju. Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany wyłamując drzwi wtargnął do pomieszczenia, w którym znajdował się pokrzywdzony Sergiusz W., krzyczał “dawaj pieniądze” i posługując się niebezpiecznym narzędziem w postaci metalowej łapki uderzał pokrzywdzonego w głowę, pryskał gazem. Doprowadził w ten sposób pokrzywdzonego do stanu bezbronności i zabrał w celu przywłaszczenia saszetkę z pieniędzmi w kwocie 7635 zł na szkodę klubu Vegas. W wyniku rozboju pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci złamania kości nosa i ogólnych potłuczeń.

Podejrzanemu Michałowi B. zarzuca się kierowanie wykonaniem przez Łukasza D. rozboju w klubie Vegas oraz trzykrotne usiłowanie w 2014 r. na terenie Wysokiego Mazowieckiego wymuszeń rozbójniczych. Podejrzanemu Michałowi B. przedstawiono również 2 zarzuty udzielenia różnym osobom amfetaminy w zamian za osiągnięcie korzyści majątkowej. Podejrzany Łukasz D. na wniosek prokuratora został aresztowany w dniu 25 lipca 2014 r. Aktualnie Sąd Rejonowy w Wys. Maz. przedłużył zastosowany wobec niego areszt tymczasowy do 25.12.2014. Podejrzany Michał B. został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Wys. Maz. na wniosek prokuratora w dniu 17.10.2014 r. na okres 3 m-cy.

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko obywatelom Ukrainy Emilowi B. i Volodymyrowi P. podejrzanym o działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w okresie od maja do 13 listopada 2014 r. w Łomży, Świnoujściu i Sanoku w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodziły inne osoby, mającej na celu wyłudzanie na podstawie sfałszowanych dowodów osobistych i innych dokumentów stwierdzających nieprawdę kredytów w różnych wysokościach z banków i innych instytucji finansowych prowadzących swoją działalność na terenie całego kraju, a także zakładanie kont bankowych na podstawie sfałszowanych dowodów osobistych. Podejrzani zostali zatrzymani 13 listopada 2014 r. Sąd Rejonowy w Łomży na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 m-cy.