KOMUNIKAT PRASOWY z 12.12.2018

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, iż w Prokuraturze Rejonowej w Łomży prowadzone jest śledztwo w ramach którego Andrzejowi R. przedstawiono zarzut tego, że w dniu 4 grudnia 2018 roku w miejscowości Pieńki Borowe, gmina Jedwabne, będąc lekarzem weterynarii, działając ze szczególnym okrucieństwem, pozbawił życia trzy nowonarodzone szczenięta, tj. o czyn z art. 35 ust. 2 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt. Nadto wymienionemu przedstawiono zarzut z art. 18 § 2 kk w zw. z art. 35 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt tj. nakłaniania Wojciecha R. do pozbawienia życia psa poprzez oddanie strzału z broni myśliwskiej.

Wojciechowi R. przedstawiono natomiast zarzut pozbawienia życia psa poprzez oddanie strzału z broni myśliwskiej, tj. przestępstwa z art. 35 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt.

Prokurator Rejonowy w Łomży zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego. Nadto wobec Andrzeja R. zastosowano środek w postaci zawieszenia w wykonywaniu zawodu lekarza weterynarii.