KOMUNIKAT PRASOWY z 26.06.2019

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi K. podejrzanemu popełnienie czynu z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, że podczas przeprowadzonego w dniu 19 czerwca 2019 roku na jednej z ulic Zambrowa, przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, przeszukania 24-letniego Marcina K. ujawniono przy nim środki odurzające w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze 3,5 grama brutto oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy o łącznej wadze 1,3 grama brutto.

W toku dalszych czynności, w użytkowanym przez mężczyznę pomieszczeniu piwnicznym budynku wielorodzinnego w Zambrowie, policjanci odkryli znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze 139,8 grama brutto i substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 815,5 grama brutto oraz 30 lufek szklanych z zawartością środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowym w Zambrowie w dniu 21 czerwca 2019 roku zastosował wobec Marcina K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.