Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że prowadzi śledztwo przeciwko Dariuszowi Grzegorzowi P., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Grzegorza Romana Sz., tj. popełnienie czynu z art. 148 § 2 pkt 1 k.k.

Do zdarzenia doszło w dniu 12 lipca 2020 roku w Ośrodku „Przystanek w Drodze” Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Czerwonym Borze, woj. podlaskiego. Około godziny 3.00 w jednym z domków mieszkalnych znajdujących się na terenie ośrodka podejrzany, działając w zamiarze bezpośrednim, co najmniej kilkukrotnie uderzył Grzegorza Romana Sz. trzonkiem od siekiery w okolice głowy i twarzoczaszki, tułów plecy i klatkę piersiową, a ponadto dusił pokrzywdzonego, co skutkowało jego zgonem.

Podejrzany Dariusz Grzegorz P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, przedstawiając wersje wydarzeń niezgodną z poczynionymi w toku śledztwa ustaleniami.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucany Dariuszowi Grzegorzowi P. czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12 do dożywotniego pozbawienia wolności.