Komunikaty

PR Łomża

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że Prokuratura Rejonowa w Łomży w dniu 13 lipca 2018 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Zambrowie akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi P. oskarżonemu o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, poprzez zamieszczenie na portalu facebook wpisu o treści "Polska dla Polaków z Żydami do gazu", tj czyn z art. 256§1kk.

KOMUNIKAT PRASOWY z 09.07.2018

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Kolnie prowadzone jest śledztwo w toku którego Dariuszowi M. przedstawiono zarzut uprawy ziela konopi, tj. o czyn z art. 63 ust. 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, iż 30 letni Dariusz M. w Kolnie uprawiał ziele konopi w ilości 695 roślin, z których można uzyskać 15290 gram suszu konopi. Na wniosek prokuratora Sąd w dniu 05 lipca 2018r. zastosował wobec Dariusza M. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

KOMUNIKAT PRASOWY z 27.06.2018

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że w dniu 22 czerwca 2018 roku do Sądu Okręgowego w Łomży został skierowany akt oskarżenia p-ko 21 letniemu Alanowi S., oskarżonemu o popełnienie dwóch przestępstw z art. 280 § 2 kk. Z ustaleń śledztwa wynika, iż Alan S. w dniu 10 stycznia 2018 roku, w Grajewie, usiłował dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w ten sposób, że po wejściu do sklepu, grożąc ekspedientce zabójstwem za pomocą trzymanego w ręku noża, zażądał wydania pieniędzy oraz usiłował zabrać kasę fiskalną, jednak z uwagi na postawę i opór pokrzywdzonej nie osiągnął zamierzonego celu. Nadto Alan S. w dniu 11 stycznia 2018 roku w Grajewie, dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w ten sposób, że uderzając pokrzywdzoną kijem bejsbolowym doprowadził ją do stanu bezbronności i dokonał zaboru torebki z zawartością pieniędzy w kwocie 700 zł. W toku śledztwa wobec Alana S. stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

KOMUNIKAT PRASOWY z 20.06.2018

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że w dniu 20 czerwca 2018 roku do Sądu Rejonowego w Zambrowie został skierowany akt oskarżenia p-ko Grzegorzowi L., oskarżonemu o popełnienie przestępstw z art. 271 § 1 kk. Z ustaleń śledztwa wynika, iż Grzegorz L., będąc funkcjonariuszem publicznym tj. policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie od kwietnia do lipca 2017 roku w ramach wykonywanych obowiązków służbowych siedemnastokrotnie poświadczył nieprawdę w notatniku służbowym co do okoliczności mającej znaczenie prawne w zakresie wyników i okoliczności przeprowadzanych kontroli drogowych. W toku śledztwa wobec Grzegorza L. stosowano środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych funkcjonariusza Policji.

KOMUNIKAT PRASOWY z 19.06.2018

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że Prokuratura Rejonowa w Grajewie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zaistniałego w nocy z 17 na 18 czerwca 2018 roku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem Audi w miejscowości Kosiły, gmina Rajgród z nieustalonych przyczyn wypadł z drogi, a następnie zjechał do kanału prowadzącego od jeziora Rajgrodzkiego do rzeki Biebrzy. Dwóch mężczyzn znajdujących się w pojeździe poniosło śmierć na miejscu zdarzenia, pozostali dwaj mężczyźni zostali hospitalizowani.

Opr. RK

Odsłon artykułów:
251519