Prokuratura Rejonowa w Zambrowie

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć ponieśli Paweł M. i Daniel Stanisław N.
Do wypadku doszło 9 lutego 2018 roku około godziny 13:10 na drodze krajowej S8 w okolicy miejscowości Stare Krzewo gmina Zawady.

Zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania nieumyślnie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym przedstawiono 40 letniemu obywatelowi Białorusi, który jadąc ciągnikiem siodłowym marki Mercedes z naczepą dwupasmową jezdnią od strony Białegostoku w kierunku Warszawy nie zachował należytej ostrożności i w sposób nie wystarczający obserwował drogę przed sobą, w wyniku czego uderzył przodem kierowanego przez siebie pojazdu w tył samochodu dostawczego, stojącego nieprawidłowo na prawym pasie ruchu, pozostawionego tak przez kierującego nim Daniela Stanisława N., a następnie w tył samochodu osobowego, również nieprawidłowo stojącego na prawym pasie ruchu, pozostawionego tam przez kierującego nim Pawła M. oraz uderzając w te pojazdy uderzył jednocześnie w stojących na prawym pasie ruchu, obok kierowanych przez siebie uprzednio pojazdów Pawła M. i Daniela Stanisława N. powodując obrażenia skutkujące ich zgonem na miejscu.

Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe. Ze względu na istotne przyczynienie się pokrzywdzonych do zaistnienia wypadku oraz mając na uwadze postawę podejrzanego, który przyznał się częściowo do zarzucanego czynu prokurator odstąpił od występowania z wnioskiem o areszt tymczasowy.